Debatai „Migrantų krizė – ar esame pasirengę padėti?“

Lapkričio 16 d., 16.00 val. debatais „Migrantų krizė – ar esame pasirengę padėti?“ VSMC pradėjo renginių ciklą, skirtą suaugusiųjų mokymosi savaitei „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“. Mūsų gimnazijos mokiniai debatavo su „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos atstovais. Debatams mūsų mokinius ruošė etikos mokytoja metodininkė I. Mikulėnienė, istorijos mokytoja metodininkė A. Jablonskaitė, lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Nelda Pilkienė, o „Židinio“ gimnazijos – istorijos vyresnioji mokytoja Jurgita Jablonskienė. Kadangi ši tema ypač aktuali šiandien, debatai buvo įtempti. VSMC III k klasės mokinės Allos iš Ukrainos pasakojimas apie savo, kaip imigrantės, patirtį sujaudino ir sukėlė šiltų jausmų. Debatų komisija nusprendė, kad komandų rezultatas – lygiosios. Debatai baigėsi prasmingais Paryžiaus arkivyskupo, kardinolo A.Vingt-Trois žodžiais:
„Neturime pasiduoti išgąsčiui ir neapykantai. Prašome malonės, kad išliktume taikos kūrėjais – jei kuriame teisingumą, neturime suabejoti taikos galimybe.“

Parengė  lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Nelda Pilkienė