Edukacinė ekskursija

Lapkričio 11 d. mūsų gimnazijos I-IV klasių mokiniai, lydimi klasių auklėtojų ir mokytojų, vyko į edukacinę ekskursiją į Molėtus. Aplankėme Molėtų observatoriją ir Lietuvos etnokosmologijos muziejų.
Observatorijos gidas gyvai ir šmaikščiai papasakojo apie kosmoso tyrinėjimų istoriją ir naujausius atradimus bei astronomijos mokslo pasiekimus. Po įdomios paskaitos ekskursijos dalyviai turėjo galimybę pamatyti didžiausią šiaurės Europos šalyse teleskopą, kurio skersmuo – 165 cm. Gidas supažindino su šio teleskopo galimybėmis, veikimo principu.
Ne mažiau įdomi buvo ir Lietuvos etnokosmologijos muziejaus gido paskaita, kurios metu mokiniai sužinojo apie liaudies raštų simboliką, pamatė dideles įvairių dangaus kūnų nuotraukas, turėjo galimybę rankose palaikyti tikro meteorito nuolaužą, pažiūrėjo įspūdingą filmą apie visatą. Vėliau pakilome į stiklinį apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria 24 km spindulio panorama. Oras buvo giedras, tad galėjome netrukdomai grožėtis vaizdingomis Molėtų krašto apylinkėmis.
Ekskursija taip patiko mokiniams, kad jai dar nesibaigus jie klausinėjo, kada galės važiuoti į kitą.
Parengė Neformaliojo švietimo, veikos stebėsenos ir pagalbos skyriaus vedėja Birutė Kubilinskienė

Lapkričio 11 d. mūsų gimnazijos I-IV klasių mokiniai, lydimi klasių auklėtojų ir mokytojų, vyko į edukacinę ekskursiją į Molėtus. Aplankėme Molėtų observatoriją ir Lietuvos etnokosmologijos muziejų.
Observatorijos gidas gyvai ir šmaikščiai papasakojo apie kosmoso tyrinėjimų istoriją ir naujausius atradimus bei astronomijos mokslo pasiekimus. Po įdomios paskaitos ekskursijos dalyviai turėjo galimybę pamatyti didžiausią šiaurės Europos šalyse teleskopą, kurio skersmuo – 165 cm. Gidas supažindino su šio teleskopo galimybėmis, veikimo principu.
Ne mažiau įdomi buvo ir Lietuvos etnokosmologijos muziejaus gido paskaita, kurios metu mokiniai sužinojo apie liaudies raštų simboliką, pamatė dideles įvairių dangaus kūnų nuotraukas, turėjo galimybę rankose palaikyti tikro meteorito nuolaužą, pažiūrėjo įspūdingą filmą apie visatą. Vėliau pakilome į stiklinį apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria 24 km spindulio panorama. Oras buvo giedras, tad galėjome netrukdomai grožėtis vaizdingomis Molėtų krašto apylinkėmis.
Ekskursija taip patiko mokiniams, kad jai dar nesibaigus jie klausinėjo, kada galės važiuoti į kitą.
Parengė Neformaliojo švietimo, veikos stebėsenos ir pagalbos skyriaus vedėja Birutė Kubilinskienė